Новобогданівська сільська громадська організація «Крок в майбутнє»
Маймур Оксана Василівна, президент громадської організації, Миколаївська область, Миколаївський район, с. Новобогданівка, вул. Миру, 20А, Тел. 0667498246.
Анотація
Центр місцевої активності «Крок в майбутнє» був створений у 2010 році. Незадовго після створення новобогданівські активісти «Центру» в рамках Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження» отримали підтримку свого проекту «Сонечко – нашим дітям», що спрямований на інтеграцію громади у вирішенні проблем дошкільнят, а саме – на ремонт приміщення дитячого садку, для розширення спектру його послуг.
Завдяки осередку громадської активності у с. Новобогданівка області силами волонтерів відремонтовано і обладнано приміщення, в якому діти отримують дошкільну освіту, в той час як їх батьки працюють, щоб забезпечити родину під час фінансово-економічної кризи.
Опис зовнішнього середовища
Село Новобогданівка розташоване у Миколаївському районі, Миколаївської області. Населення налічує близько 1500 тисячі людей. Дітей дошкільного віку близько 40, шкільного 75, 50% пенсіонерів та 50% молоді. Село порівняно молоде. У селі діють: 1 будинок культури, 1 дитсадок із однією різновіковою групою від 2 до 6ти років, 1 бібліотека у будинку культури, 1 школа І-ІІІ ступенів, фельдшерсько-акушерський пункт.
Громадська організація тісно взаємодіє із радсадівською (с. Радсад, Миколаївського району) сільською радою, якій вона підпорядкована, із районною та сільською адміністрацією. Зокрема, проект «Сонечко нашим дітям» був підтриманий і районною адміністрацією, і сільським головою. 200 тисяч гривень було виділено на дофінансування проекту (в той час як бюджет проекту був 50 тисяч гривень) із різних джерел (бізнес (ВАТ «Радсад», Ольшанський «Юг-Цемент», місцеві підприємці, місцевий кооператив «Водолій»), сільська рада, районний центр зайнятості.
Створення ЦМА припало на час економічної кризи. У селі існувала ініціативна група, яка бажала вирішити проблеми громади, але не знала яким чином це зробити, шукала шляхів. Завдяки Людмилі Станкевич, координатору проекту «Спільний шлях у майбутнє» та партнеру Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) у Миколаївський області – Центру сприяння суспільних інновацій, ця ініціативна група дізналася про можливості створення громадської організації на базі селищного будинку культури. На часі в селі діє громадська організація, яка об’єднує зусилля громади задля вирішення проблем села.
Історія організації
Про існування осередків громадської активності ми дізналися під час інформаційної компанії, проведеної Людмилою Станкевич, координатором проекту «Спільний шлях у майбутнє» та партнерами ІСКМ у Миколаївський області.
Першими кроками організації були збір необхідних документів для реєстрації громадської організації, написання статуту, реєстрація. Круглі столи на виявлення проблем громади, пошук інформації, досвіду інших організацій, інформації про діяльність благодійних фондів та написання проектів.
Організація надає інформаційні (своїми знаннями допомагаємо громаді), дозвілеві (організовуємо культурно-просвітницькі заходи) послуги.
Діяльністю організації в широкому сенсі охвачене усе населення села. В рамках конкретних проектів нашими послугами вже охоплено:
- 100 осіб – проект «Сонечко нашим дітям» (діти, батьки)
- 300 осіб – проект «Карта мрій» (жителі села, школярі)
Завдяки діяльності громадської організації відбулося згуртування громади, на часі відбувається пошук ідей по карті мрій села.
Добрим прикладом залучення зовнішніх ресурсів для вирішення соціальних проблем сільської громади є проект «Сонечко – нашим дітям», що здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Проект «Інтеграція місцевих громад ради вирішення проблем дітей «Сонечко – нашим дітям»» є спільною ініціативою Новобогданівського сільського Центру місцевої активності «Крок до майбутнього», дитячого навчального закладу «Сонечко» та громадської організації Центр сприяння суспільним інноваціям.
За рахунок проекту придбано будівельні матеріали для ремонту ігрової кімнати, меблі, іграшки, книжки, постіль, кухонні приладдя. Коштів на здійснення ремонтних робіт в бюджеті проекту немає. Зрозуміло, що грант (безповоротна фінансова допомога) надано Фондом «Відродження» саме для того, щоб активізувати громаду у вирішенні зазначеної проблеми, навчити взаємодіяти та залучати місцеві ресурси. І якби виконавці проекту не спромоглися організувати здійснення робіт, то всі ці матеріальні цінності нерухомо б лежали в аварійній будівлі дитячого садочку, а батьки і далі бідкалися б, не маючи де діти дітей.
В результаті здійснення проекту створюються належні умови для перебування та розвитку дітей села Новобогданівка, Миколаївської області, що покращить санітарно-побутовий стан дитячого закладу «Сонечко» та створить умови для надання якісних послуг жителям села.
На початку травня 2011 року розпочався проект «Карта мрій», підтриманий Антикризовою гуманітарною програмою Міжнародного фонду «Відродження». Його метою є створення центру місцевої активності на базі будинку культури с. Новобогданівка у партнерстві із місцевою владою та бізнесом.
Головним досягненням реалізованого проекту «Сонечко нашим дітям» виконавці вважають інтеграцію та активізацію громади у вирішенні нагальних соціальних проблем, що сприятиме прискоренню завершення ремонту дошкільного закладу та вирішенню багатьох інших проблем, спричинених фінансово-економічною кризою.
Після реалізації проектів працівники стали більш інформаційно обізнані про написання та реалізацію проектів, отримали досвід написання проектів. Організація нараховує активістів 10 осіб, але допомагає їм уся громада. Всі працюють на громадських засадах, ніхто не був працевлаштований офіційно.
Завдяки проектам маємо матеріальні ресурси – комплект обладнання.
До своєї діяльності залучають волонтерів – школярів, дітей, випускників.
«Крок в майбутнє» має налагоджений зв’язок із засобами масової інформації, зокрема, районними газетами, миколаївським телебаченням «ТАК-ТV».
У планах громадської організації: активізувати громаду на вирішення проблем, проводити навчання, тренінги місцевих активістів, громадських лідерів по написанню проектів, по фінансовому менеджменту. Створення фонду громади. Узаконення права ЦМА знаходитись в будинку культури на безоплатній основі, щоб сесія сільської ради прийняла рішення про перебування ЦМА на постійній основі.
Діяльність організації вплинула на життя окремих людей села:
Кошова Руслана, 3 роки. До дитячого садку не ходила, 3-тя дитина у родині, мама й тато працюють. Двоє старших братів працюють, дитину не було на кого залишити.
Поки мама перебувала у декреті, була можливість доглядати за дитиною. Після виходу із декрету, завдяки проекту «Сонечко нашим дітям», була створена можливість віддати дитину до дитсадку.
Дубовик Коля, 3 роки. Має маленьку сестричку Поліна, 5 місяців. Характер у Поліни неспокійний. Мама залишається вдома одна із двома дітьми. А на селі залишатися вдома означає ще й поратися у городі та у хаті. Батько працює. Завдяки працюючому дитячому садку старша донька змогла ходити до дитсадку і матері стало набагато легше доглядати за родино..
Для того, щоб повторити успіх громадської організації «Крок в майбутнє», на думку керівника організації, потрібно «згуртуватися, визначити проблеми, шукати, стукати у всі двері, не сидіти на місці, не зациклюватися на проблемах, шукати шляхів, один із шляхів – це створення громадської організації».
Контактна інформація організації
- Керівник організації – Маймур Оксана Василівна.
- Адреса
Миколаївська область, Миколаївський район, с. Новобогданівка, вул. Миру, 20А
- Тел./факс 0667498246
- Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.