Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Новини

Editor's Choice

19 липня в  Кропивницькому розпочалася друга хвиля проєкту Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) для жінок-переселенок, які внаслідок російської агресії втратили можливість жити та розвиватися у своїх громадах –  «Адаптація через культуру».  В цій хвилі навчатимуть масажистів та перукарів.

Анна, учасниця, яка переїхала з міста Херсон говорить, –  «Я дуже рада, що потрапила на цей курс, оскільки це і нові знайомства, що будуть корисними в новому місті, що безумовно, важливо, коли ти залишаєш своє рідне місто і все, що з ним пов’язано, і нові знання, що допоможуть адаптуватися. Також мені ця справа дуже цікава – вміти робити зачіски  – це класно і для себе і для рідних».

«Від участі в конкурсі задоволена, дякую всім організаторам, думаю будемо використовувати нові знання на практиці»,  – зазначає Наталія з міста Покровськ, Донецької області. Вона на заняттях не тільки вивчає основи предмету «Перукарська майстерність» , а й виступає у якості моделі.  З цією групою учасниць в цій хвилі працює відібрана ІСКМ експертка з перукарської справи Оксана Забабуріна.

Групу  ж масажистів курує Наталія Мироненко, яка розповіла, що передбачено курсом для слухачок: «Масаж голови, обличчя, рук, масаж спини, загальний масаж, можливо, трішки більше навіть вистигнемо. Ми вивчаємо теорію, практику, слухачки мають домашні завдання, ведуть відео фіксацію занять». Про групу  говорить: «Дуже приємні учениці, дружня атмосфера, допомагають одна одній. Переконана  – у них все вийде». 

Перші масажні рухи в своєму житті робить Олена з Харкова –  «Хочеться нових емоцій, вражень, хочеться нового, слід адаптуватися».  Учасниці ретельно фіксують все, викладають , будують  власні плани щодо майбутньої роботи.

Моделі, які залучаються в рамках проєкту  – відзначають високу старанність учениць, всіляко їх підтримують, зокрема Лілія каже, що дуже задоволена якістю роботи слухачок  – «Чудова робота! Я дуже задоволена»!

Проект триває, учасниці другої хвилі завершать свої заняття цієї п’ятниці,  після чого почнеться навчання у останньої, третьої групи проєкту.

Нагадаємо, в навчальній програмі проекту виявили бажання взяти участь більше, ніж 40 осіб. Переважна більшість заявниць з Донецької, Харківської, Херсонської  та Луганської областей.  

*Проєкт “Адаптація через культуру” фінансується в рамках проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Editor's Choice

12 липня в  Кропивницькому розпочався проєкт Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) для жінок-переселенок, які внаслідок російської агресії втратили можливість жити та розвиватися у своїх громадах –  «Адаптація через культуру». Виявили бажання взяти участь в навчальній програмі більше, ніж 40 осіб. За умовами проєкту  – претендентки мали направити мотиваційний лист, інформацію про себе. Переважна більшість заявниць з Донецької, Харківської, Херсонської  та Луганської областей.  

Учасницями проєкту стали 20 осіб – 15 пройшли відбір на короткотермінові курси «Перукарська майстерність» (тритментолог, жіночі стрижки та інше)  і 5  – на курс «Масаж». Викладачів для проєкту, як і учасниць організатори відбирали на конкурсній основі.

«Ми хочемо, щоб учасниці отримали можливість навчатися у найкращих майстрів своєї справи. Більш того, ми вважаємо, що взаємодія учениць і майстрів може сприяти налагодженню нових зв’язків між переселенками і членами громади  – в перспективі це може сприяти і налагодженню економічних зв’язків», – зазначив Лев Абрамов, директор ІСКМ. 

Перша група слухачок відсьогодні протягом 20 академічних годин вивчатиме основи курсу «Перукарська майстерність», який викладатимуть досвідчені майстри Кіровоградщини. Зокрема, з першою групою буде працювати Наталія Мироненко. «Для мене висока честь брати участь в такому проєкті, адже мої знання можуть допомогти комусь стати на ноги і пережити ці важкі часи», – зазначила Наталія.  Наталія має більш ніж 10 років досвіду роботи в сфери догляду за волоссям.

Надія ж  з Донецької області – учасниця проєкту, зазначає, що  ні хвилини не мала сумнівів щодо участі в програмі. «В такі важкі часи я потребую фінансової стабільності, хочу, щоб мої діти мали все необхідне». Просити про допомогу, постійно ходити за підтримкою до волонтерських центрів, коли ти маєш сили і можеш працювати, вивчити щось нове   – це не про мене. Хочу вчитися, влаштуюсь на роботу, буду заробляти і із задоволенням робити людей більш щасливим», – каже Надія.

«Сьогодні ми відчуваємо хвилювання і радість – це перший проєкт такого типу в нашому регіоні, ми бачимо високий рівень зацікавленості як у учасниць, так і у майстрів. Маємо надію, що у нас все вийде як найкраще. Дякую вам всім за перший крок.  Це відповідально і перспективно», – зазначив у вітальній промові Лев Абрамов. 

Нагадаємо, проєкт “Адаптація через культуру” фінансується в рамках проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Editor's Choice

Керуючись саме цим принципом, Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) в рамках проєкту «Підтримка та допомога біженцям» за підтримки ІСАР «Єднання» та Європейського Союзу продовжує діяльність по зменшенню наслідків гуманітарної кризи через агресію рф проти України. Ми зосередили власну діяльність на гуманітарній допомозі вимушено-переселеним особам (ВПО) у м. Кропивницький, яку здійснюємо керуючись принципом синергії  (про що ми писали у попередніх публікаціях).  

Також використовуємо всі можливості для надання допомоги ВПО. Маємо надію, що ми ефективні на цьому шляху!

 

 

 

 

Editor's Choice

Наша організація, Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ), як і багато інших сьогодні, намагається спрямувати власну активність на допомогу ВПО, щоб зменшити наслідки гуманітарної кризи, що сталася внаслідок агресії рф. Ми робимо значно більше, чим можемо про це сказати/показати, виходячи з обмежень, пов’язаних з етикою та безпекою. Але загальне уявлення про діяльність деяких громадських організацій, в тому числі і Інституту соціокультурного менеджменту, в цей скрутний час, можна зробити виходячи з наступного матеріалу нижче (англійською). Дякуємо Black Sea Trust for Regional Cooperation за підтримку та висвітлення нашої роботи. Все буде Україна!

Helping in Times of War: How Ukrainian NGOs Built a Support Network

Editor's Choice

В той час, коли наша країна стикнулася з безпрецедентними військовими та гуманітарними викликами, пов’язаними з російською агресією, всі навколо – громадяни, організації намагаються активізувати власну діяльність на допомогу державі в процесі захисту нашої території та подолання гуманітарної кризи, викликаної цими подіями. м. Кропивницький та інші населені пункти Кіровоградської області стали прихистком для багатьох вимушено-переселених осіб (ВПО), як транзитна платформа, а також і як місце проживання. Відповідно, з’явилося дуже багато громадських ініціатив, спрямованих на допомогу цій категорії населення. Вони всі різні, але виконують дуже потрібну для суспільства зараз функцію.

Наша організація, Інститут соціокультурного менеджменту, враховуючи наш попередній досвід, спрямований не тільки на діяльність, а на її ефективність, обрала шлях допомоги в реалізації тих ініціатив, які вже успішно працюють. Тобто, ми хочемо досягти синергетичного ефекту для допомоги ВПО. А для цього ми вивчаємо потреби, які є в цих ініціативах і допомагаємо подолати ту нестачу ресурсів, яка виявилася під час їх діяльності. Допомагаємо спортивному клубу «Борець», гуманітарному штабу в м. Кропивницький, а також Миколі Цуканову, директору галереї «Єлисаветград». На нашу думку, це оптимальне використання ресурсів, які є в наявності в нашій організації. В єднанні наша сила – нам допоможе синергія…  

Все буде Україна!

Сторінка 1 із 126