Успішним стартом діяльності нашої організації «Творчість. Ініціатива. Енергія» стала реалізація першого проекту «Інформуємо, радимо, пропонуємо» (2014р.) у партнерстві з ресурсним центром «АНГО». В рамках проекту ми проводили консультації для жителів сіл Березівка та Протопопівка Кіровоградської області, розповідаючи їм про їх права та пільги. Більше 200 осіб отримало фахову підтримку фахівців. В рамках проекту «Територія відпочинку», який був реалізований у 2015 році за підтримки місцевого соціально-відповідального бізнесу, ми привели до ладу територію біля будинку культури та бібліотеки. Після цього проекту, ми одразу написали проект «Акорди творчості і добра» і отримали підтримку на його втілення. Він був підтриманий Європейською комісією в Україні, його адміністрували кіровоградська громадська організація «Територія успіху» та «Олександрійський районний благодійний інформаційний центр», президент якого Тетяна Шоколова - випускниця «Школи громадської участі-1». Фінансування даного проекту склало 56 000 грн. Проект був реалізований на базі Березівського будинку культури. Тривав з вересня 2015 року по березень 2016 року та мав на меті сприяти формуванню громадсько-творчої платформи спільних дій шляхом створення центру творчих і громадських ініціатив громади с. Березівка на базі будинку культури.
На мою думку, ми успішно реалізували цей проект. Було проведено два тренінги «Роль ініціативних груп у розвитку громад» та «Локальний фандрейзинг» по збору коштів, які проводилися в Березівському будинку культури та районному будинку культури. Фінальний етап нашого проекту передбачав збір коштів на реалізацію ініціатив, яких було чотири. Перша ініціатива передбачає написання краєзнавчої книжки про село Березівка - «Наше село в минулому». Наразі ми збираємо цікавий матеріал, співпрацюємо з місцевим краєзнавцем та географом, який допоможе у видавництві книги. Друга ініціатива - облаштування Березівського парку на місці стихійного звалища в центрі села Березівка «Парк мрії» - ми вже розчистили територію від чагарників, вивезли сміття, до роботи долучилися не тільки охочі мешканці села, а й місцеве фермерське господарство. На території парку плануємо на весну висадити плодові дерева.
Третя ініціатива - ремонт Будинку культури - ініціатива під назвою «Культуру громаді!». Четверта – реставрація Православного храму святого Іосіфа Обручника, в цьому році церкві виповнюється 115 років, входить до переліку архітектурної спадщини району. Так сталося, що були проблеми з електропостачанням, тому жителі села на аукціоні збирали кошти на підключення церкви до електрики. Вдалося також залучити соціально відповідальний бізнес, тож на разі ця проблема майже вирішена. Церква потребує реконструкції, але на це немає коштів. Принаймні, ми задоволені тим, що хоч хорошу маленьку справу нам вдалося здійснити.
Для того, щоб зібрати кошти, ми провели «Аукціоні добрих справ», де й презентували наші ініціативи. Кожен, хто відвідав аукціон «проголосував гривнею», тобто обрав та профінансував ту ініціативу, яка була до душі. На аукціон завітало близько 60 осіб. Найбільше коштів зібрала ініціатива церкви – близько 1000 грн. Всього було зібрано 1400 грн. У нашому селі це був перший захід такого рівня. Ми побачили й довели, що попри скруту завжди можна знайти людей, які готові фінансово підтримати ініціативу, яка їм небайдужа. І ще одне - мабуть, найголовніше – ми знайшли не тільки фінансовий ресурс, а й соціальний капітал. Наприклад, люди погодилися безоплатно долучитися до облаштування парку. Наприкінці року будемо бачити перші результати нашої роботи.
Ми намагаємося перетворити наш будинок культури на Центр місцевої активності. Сьогодні людям потрібно давати дещо більше - не тільки розважальні заходи, а й надавати можливість бути активними в житті сільської громади, по-справжньому впливати на життя своєї громади. Будинок культури в нашому селі Березівка залишився тим місцем, де дійсно, можуть зібратися люди і знайти рішення проблем села. Ми боремося з пасивністю громади - даємо позитивні приклади. Їх, безумовно, потрібно більше, але це складно. От наприклад, наш Березівський будинок культури, де збирається вокальний гурт «Березівчанка» – вже багато років необладнаний. Приміщення холодне, сцена знаходиться в занедбаному стані, люди поки готові самі собі шити костюми, але так буде тривати, поки у людей буде інтерес до співів. Місцева влада ж каже – немає ресурсів, а я з цим не згодна. Раніше жителі, за підтримки спонсорів, вже робили самотужки косметичний ремонт, але нажаль цього не досить. Я вважаю, що потрібно створювати умови для того, щоб люди займалися своєю справою, зберігали традиції, популяризували їх.
Ми вдячні за допомогу Тетяні Шоколовій, яка допомагала нам, корегувала нашу діяльність, надавала методичні рекомендації. Я тісно співпрацюю з Тетяною, завдяки нашій співпраці я дізналася про проект «Школа громадської участі». У кінці 2015 року мене запросили взяти участь у Другій національній конференції «Соціальна анімація для розвитку культури та громад» в рамках проекту «Школа громадської участі-2». На конференції я познайомилася з багатьма учасниками проекту, на мить відчула себе частиною великої команди. Тому коли я дізналася на початку 2016 року, що Інститут соціокультурного менеджменту здійснює набір учасників до проекту «Школа громадської участі-3», я охоче подала анкету на участь. Ось я вже учасниця даного проекту, де здобуваю для себе нові знання з соціальної анімації, знайомлюся з цікавими людьми та формую власну стратегію розвитку як громадського активіста.
Матеріал підготувала Ратушняк Дарія – учасниця проекту «Школа громадської участі-3», голова громадської організації «Творчість. Ініціатива. Енергія» с. Березівка, Олександрійський район Кіровоградської області. Досвід роботи в громадському секторі - три роки.
Життєве кредо: «Все в наших руках»
Контактна інформація: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.