Валентина Портна: «Було дуже важко, але ми впоралися і реалізували свій перший проект, об’єднавши населення»
Ще однією учасницею нашої розмови про проблеми розвитку взаємодії закладів культури та громадських організацій стала Портна Валентина Миколаївна, директор Протопопівського будинку культури, яка поділилася своїм баченням цієї проблеми.
Будинок культури у нашому селі є центром об’єднання населення, громади. І на прикладі будинку культури ми демонстрували результати нашої співпраці з громадою, населення побачило, що разом ми можемо багато зробити. Три роки тому у нас працював фонд «УФСІ» і на базі нашого будинку культури
(Протопопівського), де я була головою ініціативної групи, було розроблено проект по проведенню водопроводу. Було дуже важко, але ми впоралися і реалізували свій перший проект, об’єднавши населення. Необхідні були внески від громади, підприємців та селищної ради, тому ми дуже старалися всіх залучити, згуртувати навколо цієї теми. Ми провели благодійний марафон, показали одну з форм роботи, як можна активізувати та залучити населення до вирішення своїх проблем. Тепер ми розробляємо нові форми проведення заходів й продовжуємо заохочуємо громаду до співпраці. Запрошуємо для участі бюджетні організації – дитячі садочки, школи та соціальних працівників.
Також слід відмітити, що зараз багато будинків культури (у тому числі – і наш) активно працюють над розвитком та становленням «зеленого туризму». Команда нашого будинку культури писала проект, отримали грант. Так ми створили на території нашого села туристичне комунальне господарство. Влітку провели «Марафон Дружби», який продемонстрував різноманітність та самобутність культурного життя національних меншин нашого краю. Також ми провели багато семінарів та майстер-класів для наших колег з інших районів, демонстрували свій досвід, ділилися здобутками.
Розкажіть трохи більше про сам «Марафон».
Все просто – з’явилася ідея провести цікавий захід. Він мав назву «Хлібний караван». Ми хотіли показати всі нації та хліб, який споживають ці національності, тобто, якщо це корейці, то хліб – корейський , якщо німці – німецький, і, звісно ж, наша паляниця. Думаю, нам вдалося, хоча трохи довелося доопрацювати формат заходу, але це на краще…
Ви співпрацюєте з місцевою владою? Вони вас підтримують?
Звичайно. Розвиваємо тристороннє партнерство, тому що самотужки це важко: влада – громада – бізнес. Не буде цих трьох китів - не буде діла.
Чим займаєтесь сьогодні?
Сьогодні ми залучаємо молодь до національних свят . Запрошуємо молодих людей до співпраці з нами, щоб вони брали участь у всіх заходах. Вони дуже активно до цього ставляться і дуже задоволені. Також активно співпрацюємо з громадськими організаціями, вони нам дуже допомагають у проведенні заходів за рахунок своїх коштів. Якщо раніше це робилося за рахунок будинку культури, то зараз ці витрати беруть на себе організації, які роблять свої внески. А ми використовували власні кошти на ремонт в фойє, придбання нових комп’ютерів і заміну газового котлу.
* - «НДО-Інформ» №3 (38), 2010