Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Новини

Творці майбутнього

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саме такі люди зібралися 29-30 листопада у м. Києві на Національній конференції «Реформування закладів культури» у рамках проекту Інституту соціокультурного менеджменту «Спільний шлях у майбутнє»*.

 

 

 

Конференція розпочалася вітальним словом Олени Коротянської, менеджера з питань комунікації Проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER) та Олександра Чепиля, головного спеціалісту відділу регіональної політики у сфері культури Міністерства культури і туризму України.

На першому пленарному засіданні було презентовано успішні практики використання наявної інфраструктури закладів культури для мобілізації місцевих громад у регіонах.

Лев Абрамов, директор Інституту соціокультурного менеджменту наголосив на тому, що «працівники клубних закладів лише тоді зможуть вийти із кризового становища, коли усвідомлять, що споживачами їх послуг є в першу чергу громадяни, платники податків, і коли послуги закладів культури будуть відповідати їх потребам, то громада почне підтримувати та сприяти діяльності закладів культури, причому громадські активісти готові запропонувати відповідну технологію, яка допоможе це зробити, а саме технологію Центрів місцевої активності».

Серед виступаючих також був Руслан Краплич, директор Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження»:

«Мені дуже приємно відзначити, що Міжнародний фонд «Відродження», зокрема Антикризова гуманітарна програма залучилися експертною підтримкою практиків, які працюють із закладами культури безпосередньо в регіонах, сільській місцевості, на рівні районних центрів, на рівні малих міст і ці практики нарадили Антикризовій програмі створити окремий конкурс, який би підтримав саме цей напрямок діяльності – перетворення закладів культури в осередки громадської активності».

Світлана Пахлова, старший науковий співробітник Українського центру культурних досліджень, аспірант кафедри європейської інтеграції Національної академії державного управління при Президентові України відмітила: «Розробка законодавчих актів має бути не тільки сприятливою, вона має враховувати інтереси громади, які є отримувачами послуг і тематика саме активізації ініціатив в законодавчому контексті дуже цікава».


Пленарне засідання продовжилося роботою у малих групах з наступних тематик: «Місце закладу культури у житті громади», «Міжнародні правові стандарти законодавства та українські реалії», «Роль закладів культури у розвитку філантропії в територіальних громадах», «Запровадження концепції Центрів місцевої активності на базі закладів культури».


На другому пленарному засіданні було презентовано напрацювання малих груп, які як відзначив Лев Абрамов «будуть передані робочій групі експертів, яка буде розробляти проект «Положення про Центри місцевої активності» та проект змін, що будуть внесені до існуючого «Положення про будинки культури».

* проект «Спільний шлях у майбутнє» реалізується ІСКМ в рамках програми «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що виконується Pact.Inc., завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в даному матеріалі є винятковою відповідальністю ІСКМ і можуть не співпадати з точкою зору USAID, уряду США та Pact. Inc.

 

ІСКМ