Досьє:
Оксана Набока, 1987 р.н., освіта вища. Громадська активістка, працює в Інституті соціокультурного менеджменту (ІСКМ) з 2010 року. Допомагає в реалізації суспільно-важливих проектів. Брала участь в ряді навчальних тренінгів, семінарів в Україні та за кордоном.
Практично у кожної людини сьогодні є можливість розвиватися і вдосконалювати своє життя. Особливе місце в цій формулі займають громадські активісти і волонтери, які сьогодні роблять дуже багато цінних для розвитку громад справ. Для них – немає дрібниць, є щоденна робота там, де не може ефективно працювати держава або бізнес Багато активістів тільки за останній рік змогли себе реалізувати як успішні громадські менеджери, аніматори. І це – прекрасно, проте, на нашу думку, це тільки початок. Зміг сам - навчи іншого. Ми переконані, якщо активісти розпочнуть передавати свої знання, досвід, інструменти впливу на своє життя іншим людям, то таким чином, розпочнеться поступовий, але практично незворотній процес позитивних змін у суспільстві. Зміг сам – навчив іншого – виграли всі.
Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) вже багато років об’єднує навколо себе небайдужих людей, які прагнуть до навчання, отриманню знань для вирішення проблем у своїх громадах, для того, щоби допомогти собі і допомоги тим, хто цього потребує. Із 2014 року розпочався проект «Школа громадської участі-2»* за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С.Мотта. 20 громадських активістів з України проходять навчання у Школі. В рамках Школи протягом 2014 року відбулось 3 триденні тренінги.
З 23 по 25 вересня 2014 року у м. Кіровоград відбулась перша частина «Школи громадської участі-2» - тренінг «Анімація громадської діяльності».Учасники розглянули основні питання з соціальної анімації, філософії аніматорства, також розглянули модель «центр місцевої активності» (ЦМА) на базі закладу культури як інститут аніматорства територіальної громади. На тренінг у якості спікерів було запрошено випускників «Школи громадської участі-1» (2012-2013 роки), які поділилися власними знаннями та досвідом з учасниками «ШОУ-2». Зокрема, Олена Кваша (заступник генерального директора Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії) розповіла про роль ЗМІ у підтримці громадських та благодійних ініціатив в умовах кризи, провела майстер-клас по комунікації представників громадських організацій із ЗМІ. Станіслав Черногор (президент Фонду розвитку громади, м. Краматорськ, Донецька область) на власному прикладі поділився інформацією, як громадському діячу діяти під час військово-політичної кризи, розповів про виклики та можливості.
З 11 по 13 листопада 2014 року було проведено другу частину тренінгу «Анімація громадської діяльності» в рамках «Школи громадської участі-2» у м. Кіровоград. На цьому етапі увагу зосередили на комунікативній компетентності як професійній складовій особистості аніматора.
Розглянули роль соціальної технології в анімаційній діяльності. В рамках тренінгу було організовано навчальний візит до громади м. Мала Виска, Кіровоградська область, де Леонід Жовтило (випускник «Школи громадської участі-1», заступник голови районної ради, керівник громадської організації «Фонд розвитку ініціативи громади») провів екскурсію учасникам у Центрі місцевої активності для громади, розповів про його роботу. Учасники мали змогу отримати уявлення про основні принципи роботи Центру, етапи становлення, основні проблеми та шляхи їх вирішення.
До проведення третьої частини «Школи громадської участі-2», яка проходила з 15 по 17 грудня 2014 року було запрошено провідних українських експертів, які займаються розвитком громад вже протягом багатьох років. Левко Довган (Західноукраїнський ресурсний центр», (ЗУРЦ), м. Львів, поділився досвідом роботи їх організації у цій сфері. Також на тренінгу приділили увагу темі - «Підготовка проекту», в цьому учасникам допоміг Андрій Крупяк («Товариство Лева», м. Львів), який зосередився на основних поняттях, етапах, важливих деталях в підготовці проекту. Учасники мали змогу на практиці побути в ролі експерта і заявника. Всі учасники були забезпечені методичними матеріалами. Після проведених тренінгів, маю відмітити, що учасники тримають зв’язок, продовжують спілкуватися один з один у мережі Facebook, при особистій зустрічі. Проводять спільні акції, реалізовуються ініціативи, хоч і маленькі, але вони приносять корисний результат у громаді. Накопичується соціальний капітал, тобто збільшується довіра. Власне, працює наша ідея - велике діло розпочинається з маленьких справ і довіри. У той же час, перший рік проекту показав, що громадським активістам потрібно навчатись - будувати стосунки між громадськими активістами, громадами, взаємодіяти з владою; навчатися робити на результат. В цьому завжди готові допомогти експерти ІСКМ - в рамках проекту «Школа громадської участі-2», що продовжується і у 2015 році. Слідкуйте за нашими новинами у мережі Facebook, групі Центри місцевої активності України, а також на сайтах ІСКМ www.lacenter.org.ua, www.lac.org.ua.
* Проект “Школа громадської участі-2” реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта.