23-24 липня в Чернігові Центр гуманістичних технологій АХАЛАР провів міжнародну конференцію «Мобілізація громад або громадська анімація в Україні - шанс для всіх».
Участь у конференції взяли також і представники Інституту соціокультурного менеджменту, організації, яка працює над розвитком територіальних громад в Україні, використовуючи технологію анімації громадської діяльності.
Ця конференція є частиною багаторічної програми «Територія розвитку». Мета програми - мобілізація локальних спільнот країни. Основне завдання конференції - підбити підсумки минулих років серед учасників проекту і намітити нові перспективи розвитку програми. До однієї з основних перспектив відноситься об'єднання зусиль з партнерами з Кіровограда (ІСКМ) і Львова (ЗУРЦ) у втіленні моделі соціальної анімації в країні.
Завдяки співпраці між "Ахалар" та ІСКМ конференцію також мали нагоду відвідати учасники "Школи громадської участі", багаторічного проекту, який реалізується ІСКМ за підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта.
Зокрема, Олена Кваша, ведуча програми "Ранкова кава" на кіровоградському телебаченні, а також учасниця Школи громадської участі, відмітила, що зав'язала цікаві знайомства та знайшла потенційних партнерів для реалізації соціальних ініціатив.
Теми, які були розглянуті під час дискусійних панелей конференції:
- «Пріоритети та проблеми активізації громад на даному етапі розвитку України».
- «Центри місцевої активності як установи, що об'єднують місцеві спільноти».
- «Як мотивувати людей до громадської діяльності. Способи мотивації ».
- «Аніматори і журналісти - позитивна залежність».
Крім цього на зустрічі відбулися цікаві майстер класи, багато з яких прочитають самі учасники «Території розвитку».
Директор з міжнародних зв'язків Школи ім. Г. Х. Кофоеда (Копенгаген) Оле Мелгард розповів про «Принципи роботи школи з точки зору зміни конкретної людини як основного інструменту розвитку громади». Про труднощі в роботі аніматора і можливості їх подолання розказав Ігор Підгорний, керівник проекту «Self-made School» (Чернігів).
Другий день програми був повністю присвячений майстер-класам:
- «Використання нових медіа у виробництві організаціями власного контенту».
- «Як не потонути в Інтернеті? Організація потоків інформації ».
- «Громадський діяч: як стати помітною фігурою в регіональному медіа-просторі».
- «Наші цінності».
Програма фінансується за рахунок коштів, наданих Фондом Ч.С. Мотта