Майже рік на Кіровоградщині працює КІТ – Кіровоградське Інтернет Телебачення. Проект, що поєднав вперше в області телевізійне мовлення й Інтернет-ресурси, дозволяє громадським активістам, політикам, громадянам області, країни, світу в прямому ефірі обговорювати актуальні теми, порушувати перед владою питання, що потребують вирішення, контролювати роботу чиновників та інш. В особливий для України період – під час АТО, Інтернет-телебачення також стало піонерами серед ЗМІ області – журналісти першими організували й провели низку акцій, флеш-мобів на підтримку військових, переселенців, поранених . На рахунку КІТа більше 250 прямих ефірів, десятки включень по СКАЙПУ з інших областей, країн. Прямі трансляції концертів кіровоградських музикантів, більше десятку ефірів з питань європейської інтеграції, досвіду з організації населення, центрі місцевої активності та інш. В ефірі обласного телебачення КІТ працює щодня з 21.00 до 22.00.
Нагадаємо, проект з’явився завдячуючи ініціативі випускників школи громадської участі (проект ІСКМ) – Андрія Богдановича, Олени Кваші, Дарини Романської, до яких як співавтори долучилися Анастасія Мусатенко й Олександр Дануца.
Автори наголошують, що проект має на меті долучити до активного громадського життя ті спільноти, які традиційно небайдужі, але у більшості випадків, продовжують знаходитися винятково в Інтернет-середовищі - соціальних мережах, блогах та інш. А донесення до їх відома найактуальніших проблем і презентація шляхів вирішення, сприятиме залученню глядачів не тільки до перегляду, коментаря, а й до участі у вирішенні проблеми різним способом - експертною думкою, конкретною дією.
Далі про Інтернет –телебачення його автори:
Олександр Дануца, голова правління медіа-групи «Весь Кіровоград», один із ініціаторів Інтернет-телебачення в Кіровограді, повідомив, що в рамках проекту до співпраці запрошуються всі охочі. Співпраця відбуватиметься в кількох напрямках: перший – з людьми, які бажають проявити свою творчість, інтелектуально долучитися до даного проекту; другий – інформаційний, що дає можливість всім охочим інтернет-ресурсам приєднатися, розмістивши у себе банер або відповідну кнопку.
Андрій Богданович, заступник директора Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії розповів, що називати даний проект громадським телебаченням поки ще рано. У планах – запустити голосування стосовно того, що потрібно суспільству: про що хочуть говорити люди, кого хочуть бачити в студії. За його словами, мета проекту – створити в області суспільне телебачення, яке було б цікавим для всіх користувачів Інтернету, «щоб за допомогою цього ресурсу люди цікаво і з користю проводили час, дізнавалися більше про життя міста».
«Мені подобається формат російського телеканалу "Дождь". У нас теж є вихід на дах, ми маємо таку площадку. Тож цікаво було б організувати, наприклад, якийсь концерт місцевих груп на даху. Такого в Кіровограді ще не було. Це будуть також зустрічі в студіях. Можливо, будемо обговорювати події, що відбулися в місті в цей день. Кожен зможе телефоном або через інтернет поставити своє запитання», – додав Андрій Богданович.
Олена Кваша, заступник генерального директора Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії додала, що КІТ – це експериментальна площадка для атмосферного творчого спілкування. Хочу підкреслити, що питання громадської активності, соціальна складова медійної діяльності увійшла в нашу професійну діяльність з моменту тісної взаємодії з ,ІСКМ - в рамках проекту «Школа громадської участі», де наша група отримала відповідні знання й навички з питань громадської роботи. Сподіваємося, що наша роботу з моменту отримання таких знань буде більш продуктивною для громади.
Чекаємо на продовження зазначеного експерименту та на результати роботи.
Лев Абрамов (президент ІСКМ) у гостях КІТ
***
Глядачі можуть ставити питання гостям на сторінці онлай-телебачення КІТ у Facebook. Дивитися трансляцію можна на сайті «Весь Кіровоград», «Кіровоград24» , «Тусовка», «Новини Кіровоградщини», «Україна Центр», «Кіровоградська правда», а також на каналі YouTube.