Соціальні, політичні та міжособистісні конфлікти - все це не тільки джерело напруги у суспільстві чи всередині організації. Це - перший крок до знаходження консенсусу і вирішення проблеми. Саме такої думки дійшли учасники Всеукраїнської Літньої школи-тренінгу з прав людини. Протягом п'яти днів проводили Третю Літню школу працівники громадської організації "Фундація Прав Людини".
Вже більше трьох років діє ця структура на теренах нашої держави, а її тренери проводять просвітні семінари для представників третього сектору, фахівців всіх рівнів та держслужбовців. Що ж до напрямків навчальної діяльності Фундації, то це захист прав людини, моніторинг окремих прав, як то права на чесні вибори та права представників національних і інших меншин. Цього разу шляхом анкетування "Фундація Прав Людини" відібрала до участі у семінарі більше двадцяти лідерів молодіжних НДО, а темою тренінгу був суспільний конфлікт, як одне із концептуальних понять право захисту. Євген Фомін, виконавчий директор Фундації Прав Людини, пояснює: "Рада Європи надала нам можливість реалізувати цей проект і тому, що серед пріоритетів роботи цієї організації є вирішення конфліктів на міжнародному рівні через навчання вирішувати конфлікти на рівні місцевому. Особливо це актуально для людей небайдужих, наприклад, лідерів громадських організацій".
Активісти НДО зі Львова та Донецька, Миколаєва та Одеси, Запоріжжя, Тернополя і Житомира не тільки вчилися вирішувати політичні та соціальні конфлікти, а й дискутували про наслідки процесів глобалізації для України, обговорювали недоліки та переваги сучасної концепції прав людини і стан розвитку громадянського суспільства у державі. Висновків же дійшли спільних: активна позиція кожної людини і ґрунтовна робота кожної громадської організації можуть забезпечити якщо не економічний добробут українців, то, принаймні, вільний демократичний вибір країни. А це - запорука успіху у подальшому.
Вікторія Талашкевич
* - НДО-Інформ №6 (18) червень, 2003